Психіатричний огляд працівників тепер відбувається за новим Порядком

14 липня 2022
38819
Середній бал: 5 із 5

Замість окремих документів про психіатричний і наркологічний огляди тепер слід керуватися одним — про психіатричний огляд

Психіатричний огляд працівників тепер відбувається за новим Порядком

Як проходити наркологічний і психіатричний профогляди

29 червня 2022 року набрав чинності Порядок проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затверджений наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Порядок № 651).

Психіатричний огляд працівників тепер відбувається за новим ПорядкомЯк надати психологічну допомогу потерпілому внаслідок надзвичайної ситуації

Попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин, проводить:

  • лікар-психіатр у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми;
  • фізична особа — підприємець.

Психіатричний огляд працівників тепер відбувається за новим ПорядкомЯк провести психофізіологічну експертизу працівників підприємства

Умова — вони мають ліцензію на медпрактику і забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги (п. 2 Порядку № 651).

Із 1 червня 2022 року втратили чинність попередні порядки проведення обов’язкових психіатричних і наркологічних оглядів, затверджені постановами МОЗ:

  • «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 06.11.1997 № 1238;
  • «Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих» від 27.09.2000 № 1465.

Психіатричний огляд працівників тепер відбувається за новим ПорядкомБільше про порядок відсторонення працівників від роботи в стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння

Підстава — постанова КМУ «Про затвердження переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих»від 10.05.2022 № 577.

Які ще документи втратили чинність:

  1. Перелік професій та видів діяльності, для яких є обов’язковим первинний і періодичний профілактичний наркологічний огляд. Натомість працівники мають проходити наркологічні та психіатричні профогляди, якщо їхні професії або роботи вказані у Переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих, затвердженого постановою КМУ від 10.05.2022 № 577.
  2. Інструкція про проведення обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затверджена наказом МОЗ від 17.01.2002 № 12, і затверджена форма Медичної довідки про його проходження.

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo