-

Зміна поштового індексу не є підставою для переоформлення ліцензії

18 лютого 2015
310
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Державна регуляторна служба у листі від 27.01.2015 № 507/0/20-15 зазначила, що у разі зміни поштового індексу без зміни фактичного місця ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійсненні управління і обліку,підстави для переоформлення ліцензії відсутні

Державна регуляторна служба у листі від 27.01.2015 № 507/0/20-15 зазначила, що у разі зміни поштового індексу без зміни фактичного місця ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійсненні управління і обліку, підстави для переоформлення ліцензії відсутні.
Зокрема, статтею 16 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III визначено, що однією з підстав для переоформлення ліцензії є зміна місцезнаходження юридичної особи. При цьому в чинному законодавстві відсутнє єдине визначення «місцезнаходження юридичної особи». У різних нормативно-правових актах цей термін вживається саме для цілей правовідносин, які регулюють ці акти (спеціальних правовідносин). 
Тож при розгляді питання наявності підстави для переоформлення ліцензії Служба вважає коректним застосовувати визначення поняття місцезнаходження, наведене у Цивільному кодексі України (ЦК).
Так статтею 93 ЦК під місцезнаходженням юридичної особи визначено фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
logo