Скільки часу можна працювати дистанційно за кордоном

17 червня 2022
9885
Середній бал: 5 із 5

Законодавство не забороняє виконувати дистанційну роботу за кордоном. Що ж до тривалості такої роботи — читайте в новій консультації від експерта.

Скільки часу можна працювати дистанційно за кордоном

Зведений наказ про запровадження дистанційної роботи на період воєнного стану

КЗпП не обмежує працівника у виборі, де він працюватиме дистанційно та упродовж якого часу. Звісно, якщо дистанційну роботу запровадили не на визначений строк.

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та використовує інформаційно-комунікаційні технології (ч. 1 ст. 60-2 КЗпП).

Зауважимо, якщо працівник вирішив жити за кордоном і працювати дистанційно на українському підприємстві, він має перебувати у країні на законних підставах, і дотримувати, зокрема, податкового законодавства країни перебування. Також не буде зайвим, якщо працівник проконсультується з бухгалтером підприємства стосовно статусу резидента та, відповідно, сплати податків.

Ірина Житкова

експерт з трудових відносин

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo