Коли потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці під час воєнного стану

15 червня 2022
9205
Середній бал: 5 із 5

Відповідь на це питання залежить від наявності типових виробничих умов на підприємстві

Які вимоги до роботи держслужбовців під час воєнного стану

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Атестація робочих місць за умовами праці обов’язкова для робочих місць із наявними шкідливими виробничими факторами. Підприємство має провести атестацію на тих робочих місцях, де триває виробничий процес за типових виробничих умов.

Лабораторно-інструментальні дослідження фізичних, хімічних, біологічних, визначення психофізіологічних факторів проводяться в процесі роботи у характерних (типових) виробничих умовах, при справних і ефективно діючих засобах колективного і індивідуального захисту. Підстава — пункт 3.4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41.

Якщо відсутні типові виробничі умови, зокрема, коли виробничий процес на окремих виробництвах, цехах, робочих місцях працівників зупинений, то атестація не проводиться.

Отже, проведіть на підприємстві атестацію на робочих місцях, на яких виробничий процес:

  • триває за типових виробничих умов;
  • відновлений у типових виробничих умовах.

За матеріалами Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo