Україна приєднається до Конвенції про вплив промислових аварій

8 червня 2022
8182
Середній бал: 5 із 5

Конвенція покликана запобігати промисловим аваріям, які можуть спричинити транскордонні впливи, забезпечити готовність до них і реагування на них.

Україна приєднається до Конвенції про вплив промислових аварій

Техногенна безпека на підприємстві: хто забезпечує, які вимоги

29 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про приєднання до Конвенції ЄЕК ООН про транскордонний вплив промислових аварій» від 03.05.2022№ 2232-IX.

Конвенція спрямована на зміцнення політики та управління в галузі промислової безпеки, зниження ризику техногенних катастроф.

Україна стане Стороною Конвенції на 90-й день після того, як здасть документ про приєднання на зберігання Генеральному секретарю ООН.

Ключові положення Конвенції:

  • ідентифікація небезпечних видів діяльності;
  • обмін інформацією із сусідніми країнами;
  • підготовка спільних чи узгоджених планів дій у надзвичайних ситуаціях за межами майданчика;
  • оперативне повідомлення у разі промислової аварії;
  • взаємна допомога для пом’якшення наслідків.

Конвенція застосовується до установок, які містять небезпечні речовини та можуть мати транскордонний вплив. Прикладами підприємств, аварії на яких підпадають під дію конвенції, є підприємства з виробництва добрив, нафтосховища, хімічні підприємства тощо. Документ не застосовується до ядерних установок.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo