Інвалідність та втрату працездатності продовжено автоматично, — Мінсоцполітики

7 червня 2022
8374
Середній бал: 5 із 5

Чи потрібно вести військовий облік працівників з інвалідністю

Як МСЕК встановлює факт втрати працездатності (інвалідність)

Відповідно до урядових рішень інвалідність і ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) для осіб, строк повторного огляду яких припав на війну, продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Уряд також автоматично продовжив виплату всіх пенсій і соціальних допомог по інвалідності, а також строк дії індивідуальної програми реабілітації для зазначених осіб. Отже, люди з інвалідністю, строк повторного огляду яких припав на війну, можуть без проходження чергової ЛКК чи МСЕК:

  • отримувати пенсії та соціальні допомоги, реабілітаційні заходи;
  • користуватися пільгами та гарантіями, передбаченими законодавством.

Повторний огляд переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування.

Реабілітаційні заходи, передбачені індивідуальною програмою, МСЕК або ЛКК може переглядати та за результатами перегляду коригувати індивідуальну програму або складати нову під час чергового огляду особи з інвалідністю чи дитини з інвалідністю за зверненням реабілітаційної установи або у порядку нагляду за виконанням індивідуальної програми.

Джерело: Мінсоцполітики

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo