Чи зберігається робоче місце за працівником, який отримав тимчасовий захист у країнах ЄС

6 червня 2022
13719
Середній бал: 5 із 5

Якщо працівник отримав статус тимчасового захисту в країні ЄС у зв’язку з війною в Україні — це поважна причина його відсутності на робочому місці. Як має діяти роботодавець у такому випадку

Які вимоги до роботи держслужбовців під час воєнного стану

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Тимчасовий захист в ЄС — це спеціальний механізм прихистку для українців, які втікають від війни. Він включає право на житло, освіту, працю, соціальне забезпечення, медичну допомогу.

Скористатися цими правами можна після реєстрації в обраному місці проживання в будь-якій країні ЄС (лише в одній). Статус встановлюється на рік і може бути продовжений ще на два роки, а у разі зміни ситуації в Україні може бути припинений.

Якщо працівник отримав статус тимчасового захисту в країні ЄС у зв’язку з війною в Україні — це поважна причина його відсутності на робочому місці, яка унеможливлює звільнення працівника.

Працівників, які не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або тих, які не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не можна звільнити за пунктом 4 частини першої статті 40 КЗпП — прогул без поважної причини.

Чи зберігається робоче місце за працівником, який отримав тимчасовий захист у країнах ЄС  Як проводити інструктажі під час воєнного стану

Працівник може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою, якщо є змога виконувати роботу дистанційно.

Якщо з працівником відсутній зв’язок, за ним зберігаються робоче місце та посада до з’ясування причин і обставин його відсутності, трудові відносини не припиняються. Однак час таких неявок не підлягає оплаті та не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Щоб зберегти своє робоче місце, працівник може ініціювати призупинення дії трудового договору або взяти відпустку: без збереження заробітної плати, щорічну, соціальні тощо.

За матеріалами Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo