-

Додаткова відпустка за особливий характер праці під час воєнного стану

1 червня 2022
6226
Середній бал: 5 із 5

Чи можна працівнику, в якого щорічна основна відпустка становить 24 календарні дні, надати додаткову відпустку за особливий характер праці під час воєнного стану?

Закон України про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

✅ Так, додаткові відпустки під час дії воєнного стану надаються без обмежень.

У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. Так скеровує ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Зазначена норма не обмежує права працівника на одержання щорічних додаткових та інших відпусток, передбачених законодавством.

Водночас у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Джерело: ФБ-сторінка Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo