Хто може працювати дистанційно під час воєнного стану

10 травня 2022
10038
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Поза офісом можуть працювати працівники, яким для роботи достатньо мати ноутбук, доступ до інтернету й мобільний телефон. Це бухгалтер, програміст, аналітик комп’ютерних систем, дизайнер графічних робіт, консультант, маркетолог, редактор, диспетчер, фахівець із питань зайнятості тощо.

Держслужбовці та працівники державного органу на період воєнного стану за рішенням керівника можуть працювати дистанційно, але тільки на території України. Це регламентує постанова КМУ «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану» від 12.04.2022№ 440.

Можливість працювати вдома держслужбовцю та службовцю органу місцевого самоврядування на період карантину передбачає і підпункт 1 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»від 17.03.2020 № 530-IX.

Хто може працювати дистанційно під час воєнного стану Вам знадобиться: Заява про запровадження дистанційної роботи

Працівники суб’єктів господарювання державного сектору економіки за рішенням виконавчого органу або керівника суб’єкта господарювання можуть працювати дистанційно, але на території України.

Члени виконавчого органу або керівник суб’єкта господарювання за рішенням суб’єкта управління об’єктами державної власності, загальних зборів акціонерів / учасників господарських товариств, у статутному капіталі яких 50% акцій / часток належать державі, а також наглядових рад суб’єктів господарювання можуть працювати дистанційно на території України. Умова — можливість забезпечити належну роботу підприємства (постанова КМУ «Деякі питання організації роботи працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану» від 26.04.2022№ 481; далі — Постанова № 481).

Хто може працювати дистанційно під час воєнного стану Постанова № 481 не стосується вчителів і вихователів. Дистанційно працювати вчителю з-за кордону можна, для цього не потрібно відрядження.

Державна служба якості освіти України на своєму сайті пропонує працівникові, який бажає працювати дистанційно, за допомогою узгоджених засобів електронного зв’язку направити засновнику/керівнику закладу освіти заяву.

Якщо працівник не має технічних можливостей працювати дистанційно, оголосіть простій чи оформте відпустку без збереження зарплати за згодою сторін — на період карантину або на період дії воєнного стану.

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo