Як проводити інструктажі під час воєнного стану

9 травня 2022
11922
Середній бал: 5 із 5

На найпоширеніші запитання щодо проведення інструктажів під час воєнного стану відповідає експерт з питань пожежної безпеки та охорони праці Олександр Пількевич.

Як проводити інструктажі під час воєнного стану

Дізнайтеся більше про інструктажі з питань охорони праці

1. На час дії воєнного стану підприємство не працює. Який документ регламентує перенесення строків проведення інструктажів з охорони праці для працівників?

Рішення. Щоб перенести строки проведення інструктажів з питань охорони праці, не потрібен спеціальний документ. Достатньо наказу керівника, відповідно до якого працівники тимчасово не працюють: простій, відпустка, призупинення дії трудового договору тощо.

2. Працівник виконував роботи, які не належать до робіт підвищеної небезпеки. У зв’язкуз воєнним станом перерва у роботі становила 30 календарних днів. Який вид інструктажу провести з працівником після виходу його на роботу: позаплановий чи повторний?

Рішення. Якщо умови праці суттєво не змінилися, достатньо провести повторний інструктаж. У іншому випадку — позаплановий. Якщо працівника звільнили, а потім знову приймаєте на роботу, проведіть йому вступний інструктаж незалежно від строку його звільнення.

Особливості заповнення журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці
Леонід Шевчуквикладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», м. Фастів Київської обл.
Не допускайте до роботи працівників, які не пройшли вступний інструктаж з охорони праці. Правильно його організувати допоможуть зразки необхідних документів.

3. За якими інструкціями з охорони праці проводити позаплановий інструктаж: чи за всіма, що діють на підприємстві для професії працівника?

Рішення. Якщо є необхідність провести позаплановий інструктаж, проведіть його за всіма інструкціями з охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки, охорони довкілля. Позаплановий інструктаж проведіть до початку роботи в тих умовах, що змінилися.

4. Від якої дати рахувати наступний повторний інструктаж: від дати проведення позапланового чи попереднього повторного інструктажу з ОП?

Рішення. Позаплановий інструктаж не скасовує чергового повторного інструктажу. Тому наступний повторний інструктаж проводьте:

  • не рідше ніж раз на три місяці — на роботах підвищеної небезпеки;
  • раз на шість місяців — для решти робіт.

Відлік йде від дати попереднього повторного інструктажу.

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo