-

Чи проводити атестацію за умовами праці у філіях, що припинили роботу через війну

4 травня 2022
5633
Середній бал: 5 із 5

На підприємстві деякі структурні підрозділи припинили роботу через війну. Чи потрібно проводити атестацію за умовами праці на робочих місцях, на яких тимчасово ніхто не працює?

Профспілки пропонують продовжити термін дії попередньої атестації під час воєнного стану

Атестація робочих місць: для чого проводять та які пільги визначають

Атестацію робочих місць за умовами праці проводьте у строки, передбачені в колективному договорі, але не рідше ніж разна п’ять років (п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

Під час атестації, щоб визначити умови праці, дослідження фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних факторів виробничого середовища і трудового процесу потрібно проводити в процесі роботи в характерних (типових) виробничих умовах, коли засоби колективного та індивідуального захисту справні й діють ефективно (п. 3.4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992№ 41; далі — Методичні рекомендації).

Там, де виробництво припинене, неможливо, не порушуючи вимог Методичних рекомендацій:

  • провести дослідження факторів виробничого середовища;
  • віднести робочі місця до категорії зі шкідливими й важкими умовами праці;
  • визначити право працівників на пільги й компенсації.

Атестацію на робочих місцях, де не ведеться виробнича діяльність, не проводять. Після того, як поновили роботи на цих робочих місцях, проведіть атестацію в найкоротший строк.

За матеріалами Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

logo