На підприємстві деякі структурні підрозділи припинили роботу через війну. Чи потрібно проводити атестацію за умовами праці на робочих місцях, на яких тимчасово ніхто не працює?
Атестація робочих місць: для чого проводять та які пільги визначають
Атестацію робочих місць за умовами праці проводьте у строки, передбачені в колективному договорі, але не рідше ніж разна п’ять років (п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).
Під час атестації, щоб визначити умови праці, дослідження фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних факторів виробничого середовища і трудового процесу потрібно проводити в процесі роботи в характерних (типових) виробничих умовах, коли засоби колективного та індивідуального захисту справні й діють ефективно (п. 3.4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992№ 41; далі — Методичні рекомендації).
Там, де виробництво припинене, неможливо, не порушуючи вимог Методичних рекомендацій:
- провести дослідження факторів виробничого середовища;
- віднести робочі місця до категорії зі шкідливими й важкими умовами праці;
- визначити право працівників на пільги й компенсації.
Атестацію на робочих місцях, де не ведеться виробнича діяльність, не проводять. Після того, як поновили роботи на цих робочих місцях, проведіть атестацію в найкоротший строк.
За матеріалами Держпраці