-

Водіям призовного віку дозволили їздити за кордон

29 квітня 2022
204055
Середній бал: 5 із 5

Водії віком від 18 до 60 років отримали цифровий інструмент для проїзду через державний кордон. Дізнайтеся, яким вимогам потрібно відповідати для отримання дозволу

Як перетинати кордон водіям призовного віку під час воєнного стану

Коли проводити медогляди водіїв транспортних засобів

В електронному кабінеті перевізника e-services.dsbt.gov.ua Системи «ШЛЯХ» у темі «Заявка на перетин 18—60» (в меню, де замовлення дозволів) перевізник-резидент подає заявку. Після реєстрації заявки система присвоїть порядковий номер.

Обов’язкові умови:

  • з України можливо виїхати завантаженими на експорт;
  • водії після завершення рейсу обов’язково мають повернутися назад до України;
  • на зворотному шляху транспортний засіб має бути завантажений гуманітарним вантажем.

Заявки на перетин кордону акумулює Мінінфраструктури та передає до Держприкордонслужби. Їх розглядають у процесі перетину кордону і за результатами розгляду приймають рішення про надання дозволу на перетин.

Водіям призовного віку дозволили їздити за кордон Майте на увазі!

Дозвіл на кордоні в пункті пропуску видно не одразу. Наприклад, є випадки, коли дозвіл відображається через добу.

Мінінфраструктури або обласні військові адміністрації мають право бронювати військовозобов’язаних водіїв, які здійснюють перевезення для оборонних потреб.

Строк дії відстрочки не може перевищувати 6 місяців.

Рішення про бронювання ухвалюють за результатом розгляду поданої заявки за встановленою формою і додаткових (за запитом за потреби) документальних підтверджень. Орієнтовний строк ухвалення рішення — до трьох днів.

Рішення про бронювання надсилають до Держприкордонслужби для врахування під час виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України.

Цей порядок застосовний і для перетину державного кордону водіями — громадянами України на транспортних засобах іноземної реєстрації. У цьому випадку форму встановленого зразка заповнює перевізник-нерезидент.

Джерело: Федерація роботодавців України

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

logo