Уряд затвердив Порядок робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок війни

28 квітня 2022
7406
Середній бал: 5 із 5

Документ врегульовує послідовність заходів щодо робіт із часткового або повного демонтажу пошкоджених або зруйнованих будівель і споруд або їх частин на підставі рішень, прийнятих за результатами технічного обстеження.

Уряд затвердив Порядок робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок війни

Акт про демонтаж пошкоджених або зруйнованих об’єктів

Кабмін постановою від 19.04.2022 № 474 затвердив Порядок виконання робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів (далі — Порядок).

Порядок застосовується виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а у випадках, передбачених законодавством, — місцевими державними, військово-цивільними або військовими адміністраціями для організації оперативної діяльності з демонтажу пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів будівель і споруд або їх частин.

Дія Порядку:

  • поширюється на демонтаж об’єктів будь-якого призначення незалежно від класу наслідків та форми власності, крім об’єктів оборонного і спеціального призначення, об’єктів культурної спадщини та об’єктів, на які поширюється дія Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» від 08.02.1995№ 39/95-ВР;
  • не поширюється на демонтаж об’єктів, що проводиться під час робіт з нового будівництва, реставрації, реконструкції та капітального ремонту, а також на аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи, передбачені Кодексом цивільного захисту.

Уряд затвердив Порядок робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок війни Корисна добірка для фахівця з охорони праці

Рішення про демонтаж окремих об’єктів ухвалює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради або у випадках, передбачених законодавством, місцеві державні, військово-цивільні або військові адміністрації на підставі звіту, складеного за результатами обстеження.

Демонтаж об’єктів проводиться виключно після закінчення виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

У разі повного демонтажу об’єкта акт про демонтаж є підставою для анулювання технічного паспорта та виключення об’єкта з реєстру об’єктів нерухомого майна.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

logo