Як обчислити граничний строк експлуатації підйомника

27 квітня 2022
6197
Середній бал: 5 із 5

У паспорті підйомника не вказаний граничний строк експлуатації, зазначений тільки рік виготовлення. Як обчислити граничний строк експлуатації підйомника?

Як обчислити граничний строк експлуатації підйомника

Як продовжити граничний строк експлуатації засобів виробництва

Граничний строк експлуатації устатковання обчислюється від дати введення в експлуатацію за умови його постачання виробником або постачальником спеціально законсервованим для довготривалого зберігання — більше ніж протягом місяця після виготовлення. Це встановлює Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.05.2004№ 687 (далі — Порядок).

Якщо дата введення в експлуатацію невідома, обчислюйте граничний строк експлуатації устатковання починаючи з дати його виготовлення.

Як обчислити граничний строк експлуатації підйомника Ознайомтесь із таблицею Граничний строк експлуатації вантажопідіймального обладнання.

Якщо граничний строк експлуатації в експлуатаційних документах не зазначений, встановіть цей строк за організаційно-методичними документами.

Після експертного обстеження фахівець експертної організації робить відповідний запис у паспорті устатковання, де зазначає результати обстеження, дозволені параметри й строк експлуатації, і скріплює його печаткою (п. 36 Порядку).

За висновком експертизи роботодавець ухвалює рішення про експлуатацію устатковання в межах продовжуваного строку безпечної експлуатації, його заміну, ремонт, реконструкцію (перебудову), модернізацію або зміну параметрів експлуатації (п. 38 Порядку).

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці», систему «Expertus: Охорона праці» або навчальні курси у Вищій школі Охорони праці.

logo