Заходи контролю під час воєнного стану хочуть скасувати

21 квітня 2022
28316
Середній бал: 5 із 5

ДРС та Мінекономіки розробили законопроєкт, в якому пропонують ввести мораторій на перевірки підприємств під час воєнного стану

 Як проходять комплексні перевірки стану охорони праці на підприємстві

Як проходять комплексні перевірки стану охорони праці на підприємстві

Державна регуляторна служба та Мінекономіки розробили проект Закону України «Про внесення змін Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі — Законопроект).

Законопроект передбачає: 

  • абсолютний мораторій на проведення планових заходів контролю
  • мораторій на позапланові заходи, до яких прирівняють рейдові, інспекційні та інші види перевірок. Такий мораторій зможуть скасувати у разі загрози безпеці людей або навколишнього середовища за рішенням КМУ по всій території або на окремих її частинах; 
  • оперативний, спрощений та незалежний адміністративний порядок оскарження результатів позапланових заходів контролю; 

У Законопроекті також визначені особливості функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) та статус розпочатих перевірок. 

Відповідні зміни внесуть до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V. 

Олена Петровська 

За матеріалами ДРС 

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

logo