Порядок розслідування та обліку нещасних випадків хочуть змінити

19 квітня 2022
19880
Середній бал: 5 із 5

У Держпраці обговорили зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

Порядок розслідування та обліку нещасних випадків хочуть змінити

Як діяти спе­ціа­лісту з охорони праці після нещасного випадку

Держпраці від початку війни в Україні розпочала роботу щодо адаптації порядку розслідування нещасних випадків до нових умов, у тому числі зумовлених бойовими діями.

Наразі перед підготовкою фінальної редакції проєкту акта у Державній службі України з питань праці відбулася нарада під головуванням в. о. Голови Держпраці Ігоря Дегнери та за участі заступника Голови ФПУ Василя Андрєєва (онлайн), Голови Громадської ради при Держпраці Валентина Маціяшка.

Учасники наради узгодили свої позиції щодо проблем, які постають під час розслідування нещасних випадків на виробництві через активні бойові дії та домовилися про взаємодію для якнайшвидшого впровадження спільних напрацювань.

Згідно з даними Держпраці з початку збройної агресії російської федерації 24 лютого і станом на 12 квітня зареєстровано 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждав 191 працівник, зокрема 115 – зі смертельним наслідком.

Серед них 33 нещасних випадки сталися саме внаслідок поранень, отриманих працівниками під час виконання трудових обов’язків через активні бойові дії. У результаті таких нещасних випадків поранено 94 працівники, зокрема 50 – зі смертельним наслідком.

За всіма цими нещасними випадками Держпраці та її територіальними органами утворено комісії та проводяться спеціальні розслідування.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці».

logo