-

Перехід на е-лікарняні відтермінували через війну

11 квітня 2022
10995
Середній бал: 5 із 5

Повний перехід на електронні лікарняні відтермінували з 01.05.2022 до 01.01.2023 року

Перехід на е-лікарняні відтермінували через війну

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

МОЗ наказом від 25.03.2022 р. № 522 внесло зміни до свого наказу «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» від 01.06.2021 № 1066. Ці зміни відтермінували з 1 травня 2022 р. до 1 січня 2023 р. повний перехід на електронні лікарняні.

Паперові лікарняні видаватимуть до 1 січня 2023 р. у разі:

1) продовження і закриття листків непрацездатності, що були видані особам до 1 жовтня 2021 р.;

2) спливу строку, протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності ухвалює лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я (ЗОЗ), а за її відсутності — керівник закладу;

3) застрахованій особі протягом двох місяців з дня народження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження дитини, — на підставі цього свідоцтва та рішення суду про усиновлення дитини;

4) виникнення технічних проблем (помилок) щодо передачі даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;

5) зупинення у встановленому порядку в умовах воєнного стану доступу користувачів електронної системи охорони здоров’я до центральної бази даних.

У період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування у разі відсутності у ЗОЗ бланків листків непрацездатності за рішенням керівника ЗОЗ можна видавати листки непрацездатності, роздруковані на білому аркуші паперу за формою, затвердженою наказом МОЗ «Про затвердження зразка, технічного опису листка непрацездатності та Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності» від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.

При цьому у рядку, де вказується серія бланку, зазначається ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я, а де номер бланка — порядковий номер запису у Журналі реєстрації листків непрацездатності.

Такий листок непрацездатності вважається документом, що підтверджує факт тимчасової непрацездатності та прирівнюється до листка непрацездатності, виданого на бланку.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Джерело: МОЗ

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці».

logo