Чи звільняти працівника, який отримав статус біженця

6 квітня 2022
15200
Середній бал: 5 із 5

Чи може працівник, який отримав статус біженця в іншій країні, продовжувати перебувати в трудових відносинах із підприємством? Чи обов’язково такого працівника звільняти?

Як діяти, якщо виявили вибухонебезпечні предмети під час польових робіт

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Законодавство про працю не передбачає обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту.

Зважаючи на надскладну ситуацію на території України, не можуть бути звільнені за пунктом четвертим частини першої статті 40 КЗпП за прогул без поважної причини працівники, які:

  • не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних із бойовими діями;
  • не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я.

Якщо працівник має змогу виконувати роботу дистанційно, він може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою.

Чи звільняти працівника, який отримав статус біженця  Як законодавство врегульвує питання надомної і дистанційної роботи

Якщо з працівником відсутній зв’язок, до з’ясування причин і обставин його відсутності, за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються. Однак час таких неявок не оплачується та не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці».

logo