-

Хто компенсуватиме збитки за час тимчасової непрацездатності

5 квітня 2022
16561
Середній бал: 5 із 5

В умовах воєнного часу українські роботодавці можуть призупинити дію трудового договору зі своїми працівниками. У такому випадку працівник тимчасово припиняє виконувати роботу, однак трудові відносини зберігаються.

Як діяти, якщо виявили вибухонебезпечні предмети під час польових робіт

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

У період призупинення дії трудового договору припиняється виплата заробітної плати. Також припиняється право працівника на компенсацію втраченого заробітку через тимчасову непрацездатність за рахунок роботодавця та за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Компенсація всіх втрачених працівником внаслідок нападу росії коштів покладається на державу-агресора.

росія зобов’язана відшкодувати українцям понесені збитки, зокрема за час тимчасової непрацездатності. Це передбачає пункт третій статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022№ 2136:

«Відшкодування заробітної плати, гарантійних і компенсаційних виплат працівникам у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України».

За матеріалами Фонду соціального страхування України

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці».
logo