Чи потрібно вести військовий облік працівників з інвалідністю

24 березня 2022
28213
Середній бал: 5 із 5

Управління Держпраці в Одеський області опублікувало роз’яснення щодо того, чи можна працівників з інвалідністю автоматично вважати непридатними до військової служби.

Чи потрібно вести військовий облік працівників з інвалідністю

Якщо працівнику встановили інвалідність, це не дає підстав автоматично вважати, що він не придатний до військової служби. Керуйтеся записами у військово-облікових документах.

Як МСЕК встановлює факт втрати працездатності (інвалідність)

На військовий облік ставлять громадян, придатних за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час, які не досягли граничного віку перебування в запасі Збройних Сил (абз. 1 п. 18 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженим постановою КМУ від 07.12.2016 № 921).

Придатність за станом здоров’я до військової служби призовників та військовозобов’язаних визначає військово-лікарська експертиза (п. 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони від 14.08.2008 № 402; далі — Положення № 402). 

За результатами медичного огляду військово-лікарська комісія прийме одне із рішень щодо військовозобов’язаного: 

  • придатний до військової служби; 
  • непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; 
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. 

Підстава — пункт 20.3 Положення № 402. 

Чи потрібно вести військовий облік працівників з інвалідністю  Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Не ведуть військовий облік тільки тих працівників, непридатних до військової служби, яких територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виключив з обліку за станом здоров’я. Вони більше не військовозобов’язані. 

Олена Петровська 

за матеріалами Держпраці

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці».

logo