Чи може працівник продовжити працювати за кордоном

23 березня 2022
15901
Середній бал: 5 із 5

Що робити з працівниками, які через бойові дії залишили місце проживання і переїхали за кордон?

Чи може працівник продовжити працювати за кордоном

Дистанційна й надомна робота: нові виклики для служби охорони праці

Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника на дистанційну роботу.

У законодавстві відсутня заборона виконувати дистанційну роботу за кордоном. Тому, якщо працівник виїхав за межі країни у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я під час дії воєнного стану, має технічну можливість працювати дистанційно та використовувати інформаційно-комунікаційні технології, — запровадьте дистанційну роботу наказом (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).

Якщо можливості запровадити дистанційну роботу немає – працівнику можуть бути надані відпустки, в тому числі і без збереження заробітної плати.

Чи може працівник продовжити працювати за кордоном Як евакуйовані працівники можуть отримати лікарняні та декретні допомоги

У разі, якщо роботодавець не здійснює діяльність у зв’язку із воєнними діями – всім працівникам, незалежно від місця їх знаходження, встановлюється простій.

Якщо простій не оголошувався, місце знаходження працівника невідоме, трудові обов’язки він не виконує – доцільно обліковувати його відсутність, як відсутність з нез’ясованих причин. Але така відсутність не може бути підставою для звільнення працівника за прогул.

За матеріалами Держпраці

logo