-

МОЗ спростить медогляди для водіїв

26 січня 2022
8533
Середній бал: 5 із 5

У 2022 році відомство хоче запровадити низку нових проєктів

МОЗ спростить медогляди для водіїв

Міністерство охорони здоров'я презентувало пріоритетні проєкти електронної охорони здоров’я на 2022 рік. Урядові плани представили керівникам і представникам медичних інформаційних систем.

Медогляди водіїв транспортних засобів

Загалом МОЗ має приблизно півсотні проєктів на наступний рік. Це, зокрема:

  • запуск електронних рецептів на всі рецептурні ліки; 
  • електронні медичні записи стаціонарної медичної допомоги; 
  • нові види медичних висновків; 
  • розширення переліку обстежень при неонатальному скринінгу новонароджених та інший функціонал.

МОЗ спростить медогляди для водіївСкачайте програма стажування водіїв колісних транспортних засобів

У міністерстві пояснили, що оновлення медичних висновків означає нові правила проходження медогляду водіїв для отримання посвідчення. Замість проходження низки лікарів для отримання довідки щодо придатності до керування транспортним засобом потрібно буде звернутися лише до свого сімейного лікаря. Таке полегшення процедури стосуватиметься лише водіїв категорій А і В. 

Також буде оновлено процедуру отримання медвисновків про смерть, електронних медичних записів про використання лікарських засобів, медичних виробів та витратних  матеріалів, а також стаціонарної медичної допомоги. 

Одним із головних проєктів є відпуск рецептурних препаратів за електронним рецептом. У МОЗі наголосили також на важливості реабілітації та її цифрового супроводу. На додачу в уряді обіцяють розробити електронні інструменти для донорства крові та впровадити електронну згоду на посмертне донорство.

Загалом же наскрізним пріоритетом цього року стало забезпечення  стабільної роботи електронної системи охорони здоров'я.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я

logo