Уряд хоче змінити Порядок проведення атестації робочих місць

12 січня 2022
10730
Середній бал: 5 із 5

Наразі проєкт постанови КМУ доступний для обговорення

Уряд хоче змінити Порядок проведення атестації робочих місць

Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до деяких постанов КМУ. У документі йдеться, зокрема, про оновлення Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Тест-практикум. Як провести атестацію робочих місць за умовами праці

У проєкті урядової постанови уточнено, що:

  • атестація робочих місць передбачає визначення права працівників на пенсію за віком на пільгових умовах, скорочену тривалість робочого тижня, щорічні додаткові відпустки, пільги та компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці, що надаються в порядку, визначеному законодавством, а також визначення заходів для усунення або мінімізації шкідливих виробничих факторів, що впливають на здоров’я працівників;
  • відомості з наказу щодо права на пенсію за віком на пільгових умовах стосовно кожного працівника вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • пропозиції щодо внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, готуються Державною службою з питань праці на підставі обґрунтованих клопотань підприємств та організацій або центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать такі підприємства та організації, погоджуються із Міністерством охорони здоров’я, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади, всеукраїнськими галузевими профспілками та об’єднаннями роботодавців і подаються Мінсоцполітики до Кабінету Міністрів України;
  • що методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці та форма карт умов праці затверджуються не Міністерством соціальної політики, а Міністерством економіки та Міністерством охорони здоров'я.

За новою постановою, Міністерство економіки також відповідатиме за атестацію лабораторій, що проводять гігієнічні дослідження умов праці. Крім того, Мінекономіки буде вказано замість Мінсоцполітики у таких документах:

  1. постанова КМУ від 17 листопада 1997 р. № 1290 «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці»;
  2. постанова КМУ від 21 лютого 2001 р.  № 163 «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня».

У документі наведено оновлене визначення мети атестації: 

«Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у сфері реалізації прав на здорові та безпечні умови праці, пенсію за віком на пільгових умовах, пільги та компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці, що надаються в порядку, визначеному законодавством»

Як організувати проведення атестації робочих місць

Як організувати проведення атестації робочих місць

До Порядку також мають намір включити роз'яснення щодо карантинних обмежень. Так, в разі неможливості проведення у зазначені строки атестації робочих місць у зв’язку з установленням карантину та запровадженням обмежувальних заходів, строк дії попередньої атестації продовжується на період заборони або обмеження діяльності підприємств (але не більше ніж на 90 днів із дня скасування карантину).

У разі ж неможливості своєчасного проведення атестації через форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) строк дії попередньої атестації продовжується до закінчення дії цих обставин непереборної сили.

Проєкт постанови доступний для обговорення. Пропозиції та зауваження приймаються протягом місяця за адресою:

Міністерство соціальної політики України, 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; 

Джерело: Міністерство соціальної політики

logo