-

Уряд перевів електронні підписи у європейський формат

26 листопада 2021
6160
Середній бал: 5 із 5

Оновлені формати е-підписів можуть наблизити взаємне визнання е-довірчих послуг із ЄС

Уряд перевів електронні підписи у європейський формат

Міністерство цифрової трансформації запустило європейські формати e-підписів. За їхньою допомогою користувачі ресурсів міністерства зможуть перевіряти та підписувати документи.

Орієнтовний перелік документів із техногенної безпеки

Також Мінцифри визначило уніфікований формат для зберігання підписаних даних — ASiC-E. Міністерство вважає це ще одним кроком до взаємного визнання е-довірчих послуг із ЄС.

Новий функціонал доступний на вебсайтах Центрального засвідчувального органу та Інтегрованої системи е-ідентифікації:

  • CAdES — дає змогу підписувати е-дані будь-якого формату та зберігає е-підпис окремо від е-даних або разом із ними. Файли можна підписувати лише окремо.
  • XAdES — дає змогу підписувати е-дані будь-якого формату та зберігає е-підпис у форматі XML, окремо від е-даних або разом із ними. Одночасно можна підписати декілька файлів.
Уряд перевів електронні підписи у європейський форматСкачайте покажчик нормативно-правових актів з охорони праці
  • PAdES — дає змогу підписувати е-дані у форматі PDF та зберігає е-підпис разом з е-даними. Файли можна підписувати лише окремо.
  • ASiC-E — забезпечує довготермінове зберігання е-документів. Одна з переваг — можливість зберегти один або декілька файлів із пов’язаними е-підписами, перевірити весь ланцюжок е-підписів та інших даних, пов’язаних із документом.

Джерело: Мінцифри

logo