У Кабміні відбулася презентація новоствореної Державної служби України з питань праці

30 березня 2015
53
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

27 березня 2015 року у Кабінеті міністрів України пройшла презентація Державної служби України з питань праці Головою Служби Романом Чернегою

27 березня 2015 року у Кабінеті міністрів України пройшла презентація Державної служби України з питань праці Головою Служби Романом Чернегою.

«Ми перші з держорганів, що утворюються на виконання рішення Уряду про оптимізацію, які вже мають затверджене положення і структуру Служби. А також положення про утворення територіальних органів в областях», — зазначає Роман Чернега. Та додає: «Завдяки оптимізації економія бюджетних коштів складе орієнтовно 7,5 млн. грн. Загалом першочерговими  завдання Служби є зменшення навантаження на суб’єктів господарювання, спрощення доступу громадян до захисту їх трудових прав, а також реалізація положень закону про очищення влади та боротьба з корупцією, оновлення нормативної бази та приведення її у відповідність до вимог ЄС».

За словами Голови Служби, згідно із постановою Кабміну від 11.02.2015 № 96 затверджено Положення про Державну службу України з питань праці.  Відповідно до Положення новостворена служба об’єднує функції, які виконували Державна інспекція України з питань праці, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України та функції у сфері гігієни праці і здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників, які раніше виконувала Держсанепідслужба.

Довідка:
Відповідно до затвердженого Положення, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра соціальної політики. Нагадаємо, що Постановою Кабінету міністрів від 10 вересня 2014 р. №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» створено Державну службу України з питань праці. 21 січня Кабінет Міністрів призначив Романа Тарасовича Чернегу головою Державної служби України з питань праці. Відповідне розпорядження №27-р від 21 січня опубліковано на сайті уряду.

logo