Як розрахувати норми безоплатної видачі молока працівникам

11 жовтня 2021
6361
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Законодавство зобов'язує видавати молоко працівникам, зайнятим на шкідливих роботах, проте чітких вказівок щодо цього немає. Як бути?

Як розрахувати норми безоплатної видачі молока працівникам

Стаття 166 Кодексу законів про працю України та стаття 7 Закону про охорону праці передбачають безплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці.

Як організувати видачу молока або інших харчових продуктів

А от Порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, втратив чинність. Тож роботодавцеві доводиться самостійно врегульовувати це питання. Водночас, якщо знехтувати цією вимогою, — порушите законодавства про працю.

Для того, щоб визначити норми видачі, слід врахувати низку аспектів. Найважливіше — правильно підготувати перелік документів, потрібних для організації видачі молока працівникам. У цьому разі краще довіритися фахівцям та скористатися уже готовими рішеннями, адже їх легко можна адаптувати до особливостей кожного конкретного підприємства.

Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому десятому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.

logo