Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

23 вересня 2021
5093
Середній бал: 5 із 5

Держпраці закликала дотримуватися вимог нормативних документів та своєчасно проводити перевірку й прочищення димових і вентиляційних каналів, оформлюючи це згідно з чинним законодавством

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону

Державна служба України з питань праці напередодні опалювального сезону нагадала суб'єктам господарювання про правила безпечної експлуатації та технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків. 

Перелік документації щодо об’єктів газового господарства та обслуговувального персоналу

Відповідальність за це несе власник або балансоутримувач чи орендар (згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285).

Перевірка димових та вентиляційних каналів напередодні опалювального сезону Скачайте посадову інструкцію особи, відповідальної за газове господарство

Димоходи опалювальних печей, ємнісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів підлягають перевірці та прочищенню:

  • хоча б один раз на рік — ті, які працюють сезонно;
  • хоча б раз на півроку — ті, які працюють цілий рік.

Перевірку й прочищення димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають дозвіл центрального органу виконавчої влади. Ці роботи оформлюються відповідним актом. Один примірник акта передається газорозподільному підприємству. Термін зберігання такого документа становить 12 місяців.

У разі виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка здійснює їх перевірку, зобов’язана попередити власника про заборону користування газовим обладнанням та невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Джерело: Управління Держпраці в Чернівецькій області

logo