-

Як забезпечити протипожежний захист об’єктів із масовим перебуванням людей

9 серпня 2021
5181
Середній бал: 5 із 5

Дізнайтеся, яких заходів ужити, щоб обмежити поширення пожежі, як утримувати евакуаційні шляхи й виходи та які роботи з вогнезахисту проводити.

Протипожежний захист об’єктів із масовим перебуванням людей

До об'єктів із масовим перебуванням людей належать навчальні та лікувальні заклади, ринки, торговельні центри, заклади відпочинку, а також готелі та гуртожитки. Забезпечити належний протипожежний захист на них мають власники або керівники таких суб'єктів господарювання.

Як запобігти пожежам на об’єктах із масовим перебуванням людей

На жаль, протипожежний захист об’єктів із масовим перебуванням людей не завжди організований належним чином. Це створює небезпеку для відвідувачів, загрожує значними матеріальними втратами.

Щоб ефективно організувати протипожежну безпеку, потрібно знати, якими бувають основні порушення на об’єктах із масовим перебуванням людей. Серед них, зокрема, відсутність та несправність систем автоматичного протипожежного захисту, невідповідність евакуаційних шляхів і виходів вимогам пожежної безпеки тощо.

Важливо не лише усунути ці  та інші порушення, а й знати, яких заходів ужити, щоб обмежити поширення пожежі.

Щоб знизити показники пожежної небезпечності облицювальних і оздоблювальних матеріалів або підвищити вогнестійкість несучих та огороджувальних будівельних конструкцій будинків і споруд, потрібно провести роботи з вогнезахисту. Пам'ятайте, роботи з вогнезахисту можуть виконувати лише ті організації, які мають відповідну ліцензію.

Не менш важливо на об'єктах із масовим перебуванням людей забезпечити належне утримання евакуаційних шляхів й виходів. Відповідальні особи мають знати вимоги до:

  • огородження сходових маршів й майданчиків;
  • способу кріплення килимів та іншого покриття до підлоги;
  • евакуаційного освітлення та встановлення приладів опалення на евакуаційних шляхах тощо.

Персонал об'єктів із масовим перебуванням людей має бути готовий до відключення електроенергії. У такому разі для виведення людей мають використовуватися ліхтарі.

Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому восьмому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.

logo