-

Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

28 червня 2021
4822
Середній бал: 5 із 5

Тим, хто має інвалідність та хоче відкрити власний бізнес, також обіцяють підтримку

Уряд по-новому стимулюватиме роботодавців брати на роботу осіб з інвалідністю

Очільниця Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проєкту «Працюй вільно» заявила про розробку нових стимулів для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Калькулятор для розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Зокрема, міністерка назвала такі основні фактори, що мотивуватимуть роботодавців:

  • оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування осіб з інвалідністю на робочому місці;
  • компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат залежно від ступеню інвалідності працівника;
  • розвиток програми надомної праці осіб з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

У Мінсоцполітики також зауважили, що чинне законодавство недостатньо мотивує працевлаштовувати осіб з інвалідністю, хоча зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для них. До того ж, розширення доступу осіб з інвалідністю до працевлаштування сприятиме розвитку держави й дозволить крім соціального досягти ще й економічного ефекту. Водночас досвід країн Європейського Союзу свідчить, що головним інструментом роботи в цьому напрямі має бути дієвий комплекс стимулюючих заходів.

Крім того, Уряд анонсував підтримку осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес, за допомогою програми «Рука допомоги». Так, держава хоче запропонувати пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її можна буде за рахунок сплачених податків.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

logo