Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилися

11 червня 2021
5547
Середній бал: 5 із 5

Зелений рівень епідемічної небезпеки діє на всій території України з 9 червня

Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилися

Міністерство охорони здоров’я розглядає можливе пом’якшення карантинних обмежень у зв'язку з тим, що поточна епідемічна ситуація на території всіх областей наразі відповідає індикаторам зеленого рівня епідемічної небезпеки.

Як захистити працівників від коронавірусу

Проте навіть після перегляду умов входження регіону до «зеленої» зони низка обмежень все одно зберігається:

  • у громадських будівлях потрібно перебувати у масці або респіраторі;
  • перевезення пасажирів має відбуватися тільки в межах сидячих місць;
  • кінотеатри і установи культури можна заповнювати на дві третини;
  • проведення масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) дозволено за участю більш ніж однієї людини на 4 кв. м або з заповненням на дві третини місць;
  • кафе і ресторани знову можуть працювати цілодобово.

Зауважимо, пом'якшення у МОЗі пояснили тим, що рівень захворюваності досяг 74 випадків на 100 тис. населення при визначеному показнику зеленого рівня  75 на 100 тис. населення. При цьому у 16 областях показник не лише увійшов у рамки, а й виявився значно нижчим за визначений рівень. 

Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилисяЯк організувати захист працівників від коронавірусу

Зокрема, суттєве зниження захворюваності зафіксували на Вінниччині, Закарпатті та на Кіровоградщині (30 випадків на 100 тис. населення).

Також нормалізовано середню завантаженість ліжок з киснем (17% при граничному показнику 65%) та рівнем госпіталізації (15,5 випадків на 100 тис. населення при визначеному показнику 60 на 100 тис. населення). 

Втім, попри таке покращення ситуації, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко закликав не забувати, що COVID-19 ще не подолано. Крім того, очільник МОЗу навів у приклад країни Європейського Союзу, де обмежувальні заходи не було скасовано попри покращення ситуації із захворюваністю. 

Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилисяСкачайте наказ про посилення протипожежного режиму на період карантину, спричиненого пандемією COVID-19

У Міністерстві охорони здоров’я також закликали українців бути відповідальними та вакцинуватися. 

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

logo