КМУ хоче змінити порядок розслідування нещасних випадків

7 червня 2021
5936
Середній бал: 5 із 5

Проєкт постанови Уряду пропонує виключити один із пунктів, який обмежує повноваження Держпраці

Розслідування нещасних випадків на ядерних установках: що може змінитися?

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок оприлюднив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві». 

Як діяти, якщо на підприємстві стався нещасний випадок

Документ пропонує виключити з Порядку пункт з таким змістом:

Нещасні випадки та/або гострі професійні захворювання (отруєння), що сталися на ядерних установках, підпорядкованих Держатомрегулюванню, розслідуються комісією, яка утворюється наказом Держатомрегулювання.

Рішення про виключення цього пункту пояснюють тим, що, згідно з положенням про Державну службу України з питань праці, розслідування та облік аварій і нещасних випадків, обставин та причин виникнення гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь покладено саме на Держпраці. 

Так само Держпраці має відповідати за здійснення дозиметричного контролю робочих місць та доз опромінення працівників.

Тож, відповідно до тексту пояснювальної записки, ухвалення постанови врегулює питання реалізації Держпраці у повному обсязі процедури розслідування та ведення обліку нещасних випадків та аварій на виробництві, а також питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві для персоналу ядерних установок.

Водночас проєкт постанови передбачає, що працівники  Держатомрегулювання можуть бути залучені до роботи комісій у разі потреби.

Джерело: Дебет-Кредит

logo