Як організувати роботу дитячого табору

28 травня 2021
5855
Середній бал: 5 із 5

Держпраці нагадала, за що відповідає керівництво та якими мають бути майданчики для ігор і спорту

Як організувати роботу дитячого табору?      

Державна служба України з питань праці напередодні літньої оздоровчої кампанії 2021 року звернулася до керівників дитячих оздоровчих закладів, наголосивши, що їхнім головним завданням є забезпечення комфортного, а головне безпечного оздоровлення та відпочинку дітей в оздоровчих таборах.

Нормативні документи з організації медичного огляду працівників на виробництві

Так, особливі вимоги висуваються до спортивних та ігрових майданчиків:

  • наявність спеціального журналу, в якому фіксуються результати випробувань спортивного інвентарю та обладнання на предмет надійності установлення та безпечності;
  • відсутність дерев, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму, на відстані менш ніж 2 м від відкритого спортивного майданчика;
  • наявність у спортивних спорудах укомплектованої медичної аптечки та інструкції щодо надання домедичної допомоги;
  • відсутність повітряних ліній електропередач, які проходять над територією відкритих спортивних майданчиків.

Відповідальність за створення безпечних і нешкідливих умов, виконання санітарно-гігієнічних норм і вимог з охорони праці, проведення навчання та інструктажів, а також контроль за дотриманням правил техніки безпеки покладається на директора табору.

Працівники повинні надати медичну довідку про стан здоров'я.

Забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медичні огляди та обстеження у строки, погоджені з закладами охорони здоров'я, має роботодавець.

Перед кожним виходом за межі табору для вихователів проводяться цільові інструктажі, що фіксується у відповідних журналах.

Особливу увагу слід звернути на побутові прилади. До того ж, на кухні обов’язково має бути заземлення усіх електроприладів. Працівники мають бути забезпечені необхідним спецодягом.

Утримання, експлуатація та обслуговування електроустановок мають відбуватися відповідно до вимог чинних нормативних документів.

У Держпраці наголосили, що чітке дотримання вимог законодавства та організація належних умов праці є запорукою збереження життя та здоров’я дітей і працівників.

Джерело: Державна служба України з питань праці

logo