-

Про що варто пам'ятати підприємцям напередодні курортного сезону

24 травня 2021
7453
Середній бал: 5 із 5

Держпраці наголосила на необхідності офіційного працевлаштування сезонних робітників

Про що варто пам'ятати підприємцям напередодні курортного сезону

Кінець травня є початком курортного сезону, що супроводжується масовим відкриттям закладів відпочинку та працевлаштуванням сезонних працівників на роботу в різноманітні літні оздоровчі заклади та заклади громадського харчування. 

Держпраці оприлюднила звернення до суб’єктів господарювання, які надають послуги з оздоровлення та тимчасового проживання населення, закликавши дотримуватися законодавства про працю.

Сезонні роботи та сезонні галузі

Так, відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Якщо ж інспектори праці виявлять неоформлених працівників, до суб’єктів господарювання будуть застосовані відповідні заходи реагування. Зокрема, у разі встановлення факту роботи працівників без оформлення трудових відносин юридичні та фізичні особи-підприємці, нестимуть таку відповідальність

  • фінансову;
  • адміністративну;
  • кримінальну.

Крім того, Державна служба України з питань праці наголосила на необхідності дотримання рекомендацій щодо профілактики розповсюдження вірусу COVID-19

Оскільки на оздоровлення приїжджають багато людей з різних куточків України, особи, що відпочивають на території всіх пансіонатів і баз відпочинку, входять до групи ризику зараження коронавірусом та можуть нести загрозу для інших. Тож суб’єктам господарювання нагадали про необхідність таких дій:

  • дотримання респіраторної гігієни;
  • регулярне миття рук з милом та обробка їх дезінфекційними спиртовмісними засобами;
  • регулярне прибирання на робочому місці та у кімнатах для гостей (зокрема засобами для чищення) і провітрювання приміщень.

На додачу в Держпраці зауважили, що використання незадекларованої праці є грубим порушенням чинного законодавства, а легалізація найманої праці — це надважливе та гостре питання, яке потребує розуміння всіх громадян. 

До того ж, лише офіційно оформлений найманий робітник може бути соціально захищеним, а утримані з легальної заробітної плати податки зможуть бути використані для своєчасного фінансування відповідних статей витрат області й держави.

Джерело: Держпраці 

logo