Рада збільшила штрафи за неправдиві виклики та невиконання приписів ДСНС

2 квітня 2021
7848
Середній бал: 5 із 5

Депутати проголосували за закони, які змінюють покарання за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки

Рада збільшила штрафи за неправдиві виклики та невиконання приписів ДСНС

Верховна Рада внесла низку змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу, підтримавши у другому читанні два закони, пов'язані із питаннями техногенної та пожежної безпеки. 

Орієнтовний перелік документів із техногенної безпеки

Йдеться про Закон № 4157 («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки») та Закон № 3931 («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки»).

Зокрема, збільшено штрафи за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань. Тепер розмір стягнення становить від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн).

Невиконання приписів, розпоряджень чи постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, загрожує стягненням від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн).

Рада збільшила штрафи за неправдиві виклики та невиконання приписів ДСНСДізнайтеся, як складати акт про відмову у підписанні припису інженера з охорони праці

У разі повторного порушення протягом року штраф може зрости до 5100 грн.

Аналогічні санкції передбачені й у новій статті КУпАП про створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов’язаній з проведенням перевірок. 

Статтю 270 ККУ розширили, врахувавши відповідальність за порушення не лише пожежної безпеки, а й техногенної. Максимальна санкція статті — до трьох років позбавлення волі. 

Складати протоколи про адміністративне правопорушення мають право поліцейські та посадові особи ДСНС. А розглядом таких справи можуть займатися судді районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів.

logo