В Україні стали фіксувати менше нещасних випадків, — Фонд соцстраху

24 березня 2021
10205
Середній бал: 5 із 5

За минулий рік кількість складених актів за формою Н-1/П зменшилася майже на одну п'яту — без урахування захворювань на COVID-19

В Україні стали фіксувати менше нещасних випадків,  - Фонд соцстраху

Фонд соціального страхування повідомив, що впродовж 2020 року на підприємствах України було зафіксовано 6 646 нещасних випадків, на які складено акти за формою Н-1/П (пов’язані з виробництвом). Це на 51,3% більше, ніж у 2019 році. Проте 3 054 з них — це випадки гострого професійного захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19. Гострі профхвороби становили за підсумками минулого року 46% від загальної кількості нещасних випадків.

Як організувати розслідування нещасного випадку на підприємстві

Водночас, без врахування гострих професійних захворювань на COVID-19 кількість нещасних випадків зменшилась на 18,3% — з 4 394 у 2019 році до 3 592 у 2020-му. Кількість смертельно травмованих осіб також зменшилась — з 410 до 327 потерпілих (20,2 %).

Фонд соціального страхування України здійснює для потерпілих такі виплати у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання:

  • допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
  • одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
  • щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
  • страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;
  • щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
  • відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти Фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.

Зауважимо, за підсумками 2020 року найбільша кількість страхових нещасних випадків без урахування гострих професійних захворювань зареєстрована у Дніпропетровській області (14,7%), Донецькій області (10,9%), місті Києві (10,9%), Львівській області (6,8%) та Запорізькій області (5%). Кількість травмованих осіб у цих областях становить 48,3% від загальної кількості травмованих по Україні.

Джерело: Фонд соціального страхування України

logo