Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Особливості подання сигналів у залізорудних кар’єрах машиністом екскаватора

  • 13 травня 2015
  • 39

Держгірпромнагляд у листі від 24.12.2014 № 9272/0/3.2-06/6/14 роз’яснив особливості подання сигналів в залізорудних кар’єрах машиністом екскаватора

Держгірпромнагляд у листі від 24.12.2014 № 9272/0/3.2-06/6/14 роз’яснив особливості подання сигналів в залізорудних кар’єрах машиністом екскаватора.

У зв’язку з тим, що завантаження гірничої маси в залізорудних кар’єрах здійснюється екскаваторами в засоби залізничного транспорту або (і) у великовантажний автомобільний транспорт за різними технологічними операціями, Правилами охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом, затвердженими наказом Держгірпромнагляду від 18.03.2010 № 61, зареєстрованими в Мін’юсті 03.06.2010 за № 356/17651 (далі — Правила), щодо подачі машиністами екскаваторів відповідних сигналів передбачено такі вимоги:

п. 2.4 глави VII Правил:

  • під час навантаження екскаваторами в засоби залізничного транспорту та розвантаження їх на екскаваторних відвалах і складах машиністи екскаваторів повинні подавати сигнали відповідно до інструкції руху поїздів, що діє на гірничому підприємстві;

п. 2.15 глави VIII Правил:

  • під час навантаження автомобілів (автопоїздів) екскаваторами необхідно дотримуватись таких умов:
  • завантаженим автомобілем (автопоїздом) дозволяється рухатись до пункту розвантаження тільки після відповідного сигналу машиніста екскаватора.

Види сигналів та порядок їх подачі машиністом екскаватора визначаються:

  • у разі навантаження гірничої маси екскаватором у залізничний транспорт — згідно з вимогами Інструкції з сигналізації на залізничному транспорті промислових підприємств, затвердженої наказом Мінпромполітики від 13.08.2010 № 407;
  • під час навантаження гірничої маси екскаватором у великовантажний автомобільний транспорт — згідно з вимогами Правил з охорони праці під час експлуатації великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом, затверджених наказом Міненерговугілля від 13.02.2014 № 149 та зареєстрованих у Мін’юсті 15.04.2014 за № 421/25198.

У разі виникнення виробничих ситуацій, при яких неможливе виконання вимог нормативних актів, підприємству необхідно розробити додаткові заходи, що дадуть змогу забезпечити безпеку праці під час тимчасового припинення дії вимог відповідних пунктів нормативно-правових актів з охорони праці, та згідно зі статтею 29 Закону України «Про охорону праці» звернутися до відповідного органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду щодо тимчасового припинення чинності пунктів цих нормативно-правових актів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати