МОЗ затвердило план вакцинації від COVID-19 на 2021-2022 роки

28 грудня 2020
7899
Середній бал: 5 із 5

Вакцинуватимуть в Україні в чотири етапи. Дізнайтесь, коли ви та ваші працівники зможете отримати щеплення.

МОЗ затвердило план вакцинації від COVID-19 на 2021-2022 роки


22 грудня оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19.

Мета плану — протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України, тобто 20 млн людей.

 В. о. генерального директора ЦГЗ Ігор Кузін прокоментував:

 «Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп ризику. Її проведення не заважатиме проведенню рутинної вакцинації відповідно до Календаря щеплень, щоб не допустити зниження рівня вакцинації від інших хвороб».

Підприємства VS коронавірус: 6 ключових відповідей для фахівця з ОП

План оновлюватимуть кожні два тижні, щоби документ відповідав реальній ситуації в країні. Мета, цільові групи, логістичні маршрути, навчання медиків, комунікація та розгортання мобільних бригад — це базова частина документа. Її можна буде змінити лише у разі отримання кардинально нової інформації. Етапи розробки вакцин, кваліфікаційні та реєстраційні процедури, поставки вакцин — частина, яку оновлюватимуть постійно.

«Ми готові отримувати вакцину вже у першому кварталі 2021 року. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19. Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна — відповідна процедура буде затверджена окремим планом», — наголосив І. Кузін.

План передбачає 4 етапи вакцинації населення, а саме:

1) січень — квітень 2021 року — люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

2) квітень — червень 2021 року — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;

3) червень — вересень 2021 року — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) вересень 2021 — березень 2022 року — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть в Україні на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

МОЗ затвердило план вакцинації від COVID-19 на 2021-2022 роки

Джерело: Центр Громадського здоров’я МОЗ України

logo