ВРУ запровадила штрафи за порушення маскового режиму

6 листопада 2020
11737
Середній бал: 5 із 5

В яких випадках навіть за наявності маски можуть оштрафувати? Дізнайтеся більше про підстави для фінансових санкцій.

Уряд хвалив нові штрафи за порушення маскового режиму


Сьогодні, 6 листопада, ВРУ на засіданні прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроєкт від 17.07.2020 № 3891; далі — Закон).

Статтю 44-3 КпАП доповнили частиною другою. Оновлення передбачає штраф від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 — 225 грн) на осіб, котрі перебувають у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час карантину, якщо респіратор чи захисна маска відсутні або не закривають ніс та рот.

Як утилізувати в офісі маски й рукавички

Крім того, внесли зміни до статей КпАП, які встановлюють повноваження виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад з розгляду справ про адмінправопорушення за частиною 2 статті 44-3 КпАП та повноваження Нацполіції, органів держсанепідслужби із складання протоколів та розгляду справ про адмінправопорушення за цією підставою.

Нагадаємо, що раніше складений протокол передавали до суду, і вже там вирішували, чи накладати штраф.

Після набрання чинності Законом накладати штрафи зможуть як працівники поліції, працівники епідконтролю, так і представники ОМС, оскільки саме вони повинні контролювати виконання протиепідемічних заходів.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: Новинний центр ВРУ
logo