-

Рада ухвалила в першому читанні розподіл дистанційної та надомної роботи

4 листопада 2020
9755
Середній бал: 5 із 5

Які принципові відмінності передбачено законопроєктом?

Рада ухвалила в першому читанні розподіл дистанційної та надомної роботи


Верховної Рада на засіданні 03 листопада схвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» № 4051. Нагадаємо, що документом передбачено розмежування понять дистанційної та надомної робототи.


Дистанційна зайнятість передбачає, зокрема такі  можливості: 

  • для працівника самостійно вибирати робоче місце поза межами приміщення роботодавця та змінювати місце виконання робочих обов’язків без погодження з керівництвом;
  • встановлювати за письмовим, взаємним погодженням режиму праці із саморегульованим часом початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу, так і згодом.

Натомість надомна робота передбачає фіксоване робоче місце – вдома або і інших заздалегідь обраних приміщеннях, яке працівник не має права змінити без погодження з роботодавцем. При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому тривалість робочого часу не може перевищувати норм, визначених законом. 

⚡️ Як проводити інструктажі з ОП для працівників-дистанційникі в умовах карантину

Крім того, законопроєкт уточнює поняття гнучкого робочого часу, який почали застосували під час карантину. За документом роботодавець зобов’язаний не менш ніж за два місяці ознайомити працівників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу, а також забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням. 

За інформацією Мінекономіки, законопроєкт позитивно сприйняли Федерація роботодавців України та профспілкові організації. Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко зауважила: 

«Мінекономіки наразі займається аналізом кращого міжнародного досвіду з розвитку національних ринків праці та найбільш ефективних заходів з державної підтримки збереження та створення робочих місць в умовах негативного впливу коронавірусу. На основі аналітики ми розробляємо пропозиції до комплексного оновлення трудового законодавства - його осучаснення з урахуванням потреб ринку та викликів пандемії. Підтримка парламенту - це хороший сигнал і  початок легалізації давно затребуваних форматів співпраці між найманими працівниками та роботодавцями».

logo