Зміни до закону України «Про охорону праці» набули чинності

29 жовтня 2020
18917
Середній бал: 5 із 5

Що саме змінилось — дізнайтеся в огляді.

Зміни до закону України «Про охорону праці» набули чинності

16 жовтня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію», затверджений 20.09.2019 року  №124-ІХ (далі – Закон №124-ІХ).

Пункт 68 Закону №124-ІХ уніс зміни, зокрема до статті 27 та 28 Закону України «Про охорону праці». Змінами виключено стандарти з нормативно-правових актів з охорони праці.

✨ ТОП-5 додатків для контролю за станом ОП на підприємстві

За інформацією Управління Держпраці у Миколаївській області, положення Закону №124-ІХ спрямовані на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики, зокрема:

  • встановлено добровільність застосування національних стандартів;
  • недопущення погодження проектів національних стандартів з державними органами;
  • недопущення нормативно-правового регулювання відносин, пов'язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов;
  • відміну галузевої стандартизації, у зв’язку з чим, протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасовування.

logo