-

Як роботодавцю створити безпечні умови праці на будівництві — настанови від Держпраці

27 серпня 2020
9249
Середній бал: 5 із 5

Висота не прощає зневаги! Дотримуйтесь вимог, щоб уникнути трагедії, зберегти життя собі та своїм працівникам.

Як роботодавцю створити безпечні праці умови праці на будівництві — настанови від Держпраці

Охорона праці на будівельному майданчику: аналізуємо вимоги

На одному із будівельних майданчиків Львова працівник впав з 4 поверху та загинув.

Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку ГУ Держпраці Львівщини Іван Мечержак журналістам телеканалу «Правда ТУТ.Львів» пояснив, що найчастіше нещасні випадки трапляються під час робіт на висоті.

Як роботодавцю створити безпечні праці умови праці на будівництві — настанови від ДержпраціДізнайтеся, як експлуатувати запобіжні пояси

Однак, не менш небезпечними є виконання земляних робіт. Приміром, коли риють котловани, прокладають фундамент та інженерні мережі.

«Вихід один – якісно огородити та закріпити стінки котловану. Передбачаються схеми кріплення проєктною документацією і тільки після того виконувати роботи», — зауважив І. Мечержак.

ГУ Держпраці у Львівській області нагадує, що крім проєктної документації, на кожній будові має бути відповідальний за охорону праці. Роботодавець зобов’язаний створити службу з охорони праці, а працівників не лише забезпечити захисним обладнанням, а й перевірити, чи має особа, яка працює на будівництві, страховку.

Увага!

Перш ніж допустити працівників до робіт, проведіть інструктаж.

Начальниця управління з питань праці Оксана Єзерська додатково наголосила, що соціальний захист працівників гарантують лише легальні трудові відносини. Вже з 1 вересня Держпраці розпочне масові перевірки роботодавців.

logo