-

Кабмін змінив Порядок реєстрації та обліку великотоннажних та інших ТТЗ

10 серпня 2020
12316
Середній бал: 5 із 5

Що мають знати фізичні та юридичні особи? Огляд ключових новацій.

Кабмін змінив Порядок реєстрації та обліку великотоннажних та інших ТТЗ


З 23.07.2020 року вступила в дію Постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 08.07. 2020 року № 617, якою внесені зміни до постанови КМУ від 06.01.2010 р. № 8 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів».

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Ключові зміни, про які вам слід знати:

 • Змінені форми заяв.
 • На зареєстрований (перереєстрований) технологічний транспортний засіб (далі – ТТЗ) територіальний орган Держпраці через центр надання адміністративних послуг видає свідоцтво про реєстрацію встановленого зразка та присвоює номерний знак.
 • Номерні знаки не видаються, а присвоюються, про що робляться відповідні позначки на свідоцтві про реєстрацію.
 • Змінено перелік документів, які потрібно для проведення реєстраційних дій.

Відтак, для реєстрації ТТЗ подаються такі документи:

 1. Заява власника;
 2. Засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право володіння, користування і розпорядження ТТЗ;
 3. Декларація про відповідність, оформлена виробником або його уповноваженим представником, — для технологічних транспортних засобів, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01. 2013 р. № 62 та які реєструються вперше;
 4. Акт технічного огляду.

Для реєстрації ТТЗ, який тривалий час (понад п'ять років) експлуатується суб'єктом господарювання та на який відсутні документи, що встановлюють право власності або користування, та про попередню його реєстрацію, надається копія інвентарної картки обліку основних засобів або витяг з балансової відомості, у яких зазначається дата введення в експлуатацію технологічного транспортного засобу, скріплені підписом посадової особи суб'єкта господарювання та печаткою.

Аптечка для транспортних засобів:

Для реєстрації ТТЗ, що раніше експлуатувався і перебував на обліку, подається разом з документами, зазначеними у пункті 10 цього Порядку, свідоцтво про реєстрацію великотоннажного транспортного засобу або іншого технологічного транспортного засобу (далі — свідоцтво про реєстрацію) з позначкою про зняття з обліку, а у разі його відсутності — довідка з попереднього місця реєстрації технологічного транспортного засобу.

Для перереєстрації технологічного транспортного засобу необхідні:

 1. Заява власника;
 2. Свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу;
 3. Акт технічного огляду ТТЗ.

Для зняття з обліку ТТЗ:

 1. Заява власника;
 2. Свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу;
 3. Акт технічного огляду ТТЗ або акт на списання основних засобів, заява – для фізичних осіб;
 4. Акт ліквідації основних засобів.

У випадку втрати свідоцтва про реєстрацію на технологічні транспортні засоби, які непридатні до подальшого використання та вибраковуються (списуються), власник подає до територіального органу Держпраці посвідчені в установленому порядку документи, що підтверджують факт їх втрати.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

logo