-

Роботодавцям дозволять відтермінувати проведення чергової атестації робочих місць через карантин

1 липня 2020
9288
Середній бал: 5 із 5

Мінекономіки пропонує на період обмежень використовувати результати попередніх гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища.

Роботодавцям дозволять відтермінувати проведення чергової атестації робочих місць через карантин


На деяких підприємствах в період карантину неможливо своєчасно провести атестацію робочих місць за умовами праці. Як наслідок це позбавляє працівників права на отримання пільг та компенсацій, а також зарахування стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Мінекономіки планує розв'язати проблему із проведенням атестації робочих місць за умовами праці в період карантину. Для цього вже розробили проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Згідно з проєктом на період карантину, якщо неможливо провести чергову атестацію робочих місць за умовами праці, дозволять використовувати результати гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища, отримані під час попередньої атестації на робочих місцях, якщо умови праці докорінно не змінювались. Надалі провести чергову атестацію робочих місць за умовами праці роботодавці повинні в строк не пізніше ніж через 60 днів після скасування карантину.

Нагадуємо, що непроведення атестації робочих місць за умовами праці  за звичних обставин може загрожувати роботодавцю як адміністративною, так і кримінальною відповідальністю.

logo