Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів»

30 червня 2020
7288
Середній бал: 5 із 5

Пропозиції та зауваження до проєкту можна надіслати протягом місяця з дня його оприлюднення.

Мінекономіки оприлюднило проєкту наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів»


На сьогодні вимоги до безпечної експлуатації ліфтів визначають Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 01.09.2008 № 190. Дані Правила застарілі та діють лише в частині, що не суперечить законодавству України, зокрема містять вимоги до будови ліфтів, що суперечить законодавству у сфері технічного регулювання.

За інформацією Мінекономіки, близько 60% ліфтів в Україні вичерпали свій технічний ресурс безпечної експлуатації. Якість технічного обслуговування ліфтів низька й відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів.

▶ Інструкції з охорони праці, пожежної безпеки ◀

Прийняття проєкту наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів» надасть можливість визначити вимоги щодо безпечної експлуатації ліфтів, забезпечення працівників під час виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних робіт, технічного обслуговування ліфтів належними, безпечними і здоровими умовами праці. Як наслідок запобігти нещасним випадкам і травматизму, що виникають внаслідок професійної діяльності.

Пропозиції та зауваження до проєкту наказу приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:

  • Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
  • e-mail: dsp@dsp.gov.ua;
  • тел.: (044) 289-40-74.

Джерело: Держпраці

logo