-

Держпраці розпочинає позапланові перевірки

1 червня 2020
26271
Середній бал: 5 із 5

Державна служба України з питань праці оголосила підстави для позапланової перевірки підприємства та повідомила, кого перевірить першочергово.

Держпраці розпочинає позапланові перевірки


На виконання доручення Прем’єр-міністра України та окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці стартують позапланові заходи державного нагляду. Перевірки здійснюватимуться на підставі звернень громадян, які надійшли протягом карантину та потребують перевірки викладених у них фактів.

Також фахівці Держпраці перевірятимуть додержання законодавства про працю при нарахуванні та виплаті зарплати медичним й іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації коронавірусу, своєчасність подання повідомлень про встановлені факти інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19. 

Як розслідувати захворювання на COVID-19

Зокрема, керівництво Управлінні Держпраці у Сумській області та фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів обговорили порядок проведення перевірок.

Інспекційні відвідування з питань дотримання вимог трудового законодавства здійснюватимуться із метою забезпечення організації роботи щодо належного, об’єктивного розгляду звернень громадян, враховуючи вимоги постанови КМУ від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», з урахуванням черговості їх надходження, починаючи з дня оголошення карантину. 

Позапланові перевірки щодо нарахування та виплат зарплати медичним й іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 проводитимуться, згідно з дорученням Прем'єр-міністра України, зокрема, інспекторами праці ОМС, яким делеговані повноваження щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. 

Джерело: Управління Держпраці у Сумській області

logo