Хто й у який строк повинен здійснювати реєстрацію технологічних транспортних засобів, — роз’яснення Держпраці

15 травня 2020
5625
Середній бал: 5 із 5

Управління наголошує, що за подання на реєстрацію недостовірних документів або їх копій передбачена відповідальність.

Хто й у який строк повинен здійснювати реєстрацію технологічних транспортних засобів, — роз’яснення Держпраці


Великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб (далі — технологічний транспортний засіб) — великотоннажний автомобіль, що за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів, транспортування розкривних порід і корисних копалин на відкритих гірничих розробках чи ґрунту на будівництві, а також інший механічний транспортний засіб, зокрема обладнаний спеціальними пристроями чи механізмами, або транспортний засіб, призначений для руху тільки у поєднанні з іншим транспортним засобом, який керується машиністом (оператором, водієм) і використовується власником для забезпечення виробничих процесів під час провадження ним господарської діяльності (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг), а також для переміщення сировини (матеріалів), що обробляється, і відходів виробництва.

10 правил охорони праці водіїв автотранспортних засобів

Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів затверджений постановою КМУ від 06.01.2010 № 8 (далі — Порядок).

Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація, взяття на облік та зняття з нього технологічного транспортного засобу здійснюється територіальними органами Держпраці.

Юридичні та фізичні особи, іноземні фізичні та юридичні особи, особи без громадянства (що перебувають в Україні на законних підставах), які є власниками технологічних транспортних засобів чи використовують їх на законних підставах, або уповноважені ними особи (далі — власники) зобов'язані зареєструвати зазначені транспортні засоби протягом 10 днів після придбання або виникнення інших законних прав на їх використання, зокрема і у разі тимчасового ввезення на територію України (п. 6 Порядку).

У такий же строк власники зобов’язані перереєструвати технологічні транспортні засоби у разі настання обставин, у зв’язку з якими виникла потреба у внесенні змін у реєстраційні документи.

Держпраці наголошує: відповідальність за достовірність поданих на реєстрацію документів або їх копій несе власник технологічного транспортного засобу відповідно до законодавства.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

logo