-

Кабмін розширив перелік професійних захворювань медпрацівників

14 травня 2020
4996
Середній бал: 5 із 5

Кабмін розширив перелік професійних захворювань медпрацівників

▶ Пільги та компенсації медиків ◀

На засіданні 13 травня Уряд прийняв рішення про доповнення переліку професійних захворювань, які можуть отримати медпрацівники внаслідок своєї професійної діяльності, коронавірусною хворобою COVID-19. Чинний перелік професійних захворювань містить близько 100 найменувань, зокрема такі інфекційні хвороби, як туберкульоз, гепатити, СНІД.

До професійних захворювань належать такі, що виникли внаслідок професійної діяльності працівника та зумовлені виключно або переважно впливом шкідливих речовин, певних видів робіт та інших факторів, пов’язаних із роботою, однократним впливом на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру.

Рішення прийнято для посилення захисту прав та інтересів медичних та інших працівників, які безпосередньо залучені до ліквідації епідемії та лікування пацієнтів із захворюванням на коронавірус.

Також МОЗ отримало повноваження визначати перелік професій та посад таких працівників, аналогічно тому, як визначив перелік медпрацівників, яким встановлюється доплата за роботу з коронавірусом (наказ МОЗ № 768 від 02.04.2020).

Джерело: Мінекономрозвитку

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Єдиний дієвий спосіб захиститися від підступного коронавірусу — це профілактика. Ми підготували для вас зразки документів, необхідних для організації профілактичних заходів.

logo