Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Щодо видачі листків непрацездатності на окупованій території

  • 25 червня 2015
  • 150

Листки непрацездатностi, якi були виданi закладами охорони здоров’я на тимчасово окупованих та неконтрольованих територiях пiсля 01.12.2014, не можуть бути пiдставою для призначення допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, вагiтностi та пологах

Листки непрацездатностi, якi були виданi закладами охорони здоров’я на тимчасово окупованих та неконтрольованих територiях пiсля 01.12.2014, не можуть бути пiдставою для призначення допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, вагiтностi та пологах. Про це повідомляє Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 16.06.2015 № 2.4-17-1004. Підставами для такого висновку є положення наступних документів.

Вiдповiдно до Закону України «Про забезпечення прав i свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованiй територiї України» вiд 15.04.2014 № 1207-VІІ, будь-якi органи, їх посадовi та службовi особи на тимчасово окупованiй територiї та їх дiяльнiсть вважаються незаконними, якщо цi органи або особи створенi, обранi чи призначенi у порядку, не передбаченому законом.

Відповідно, будь-який акт (рiшення, документ), виданий цими органами та/або особами, є недiйсним.

У листі вiд 21.04.2015 № 3.14-19/637-15/12618 Мiнiстерство охорони здоров’я України повiдомило, що не має можливостi контролювати якiсть надання медичної допомоги, у тому числi порядок видачi документiв, що засвiдчують тимчасову непрацездатнiсть громадян, в медичних закладах, розташованих на тимчасово неконтрольованих територiях.

Отже, вiдсутнiсть контролю за правильнiстю видачi листкiв непрацездатностi в закладах охорони здоров’я на зазначених територiях, як з боку Мiнiстерства охорони здоров’я України, так i Фонду, унеможливлює дотримання вимог законодавства для призначення допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, вагiтностi та пологах.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся