Як працюватимуть інспектори праці під час карантину

27 березня 2020
2439
Середній бал: 5 із 5

ВР заборонила органам державного нагляду (контролю) проводити планові перевірки у сфері господарської діяльності під час карантину. На яких напрямах роботи зосередяться інспектори праці у цей період?

17 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні підтримала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які спрямовані на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

У документі визначені такі зміни:

  • з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом;
  • власники підприємств, установ, організацій мають право змінювати режим роботи щодо прийому й обслуговування осіб.
  • на період карантину роботодавець може дозволити працівнику працювати вдома, зокрема й держслужбовцю.

Як захистити працівників від коронавірусу

Також на період дії карантину заборонили проводити заходи контролю за дотриманням законодавства. Це означає, що інспектори праці не мають права здійснювати інспекційні відвідування суб’єктів господарювання. Натомість вони працюватимуть у таких напрямах, як-от:

  • розглядатимуть звернення громадян відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян»;
  • надаватимуть консультації громадянам та підприємцям за допомогою електронної пошти та засобів мобільного зв’язку тощо;
  • надсилатимуть листи щодо погодження проведення заходів контролю після закінчення карантину — якщо матимуть для цього підстави;
  • аналізуватимуть інформацію з публічних джерел, від правоохоронних органів, ПФУ та Держстату, щоб визначити коло суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про працю та щодо яких наявні підстави для здійснення заходів контролю у період після карантину.

Нагадаємо, що відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з 12 березня 2020 року на всій території України введено карантин. 25.03.2020 Уряд запровадив надзвичайну ситуацію на всій території України на 30 днів (до 24 квітня 2020 року) і продовжив карантин.

Джерело: Управління Держпраці у Донецькій області

logo