-

КМУ вніс зміни в порядок введення в обіг засобів індивідуального захисту

25 березня 2020
3342
Середній бал: 5 із 5

Уряд спростив введення в обіг засобів індивідуального захисту, що запобігають поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо засобів індивідуального захисту (згідно з Переліком видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 № 1069).

Як захистити працівників від коронавірусу

Своєю постановою від 20 березня 2020 року № 226 КМУ затвердив Зміни до деяких інших своїх постанов. Зокрема, доповнив Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою КМУ від 27.08.2008 № 761 (далі — Технічний регламент), пунктом 11.

Згідно з нововведенням на час дії пунктів 4 і 5 розділу І Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, що включені до переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Такі ЗІЗ звільняються від сплати ввізного мита, операції з їх ввезення на митну територію України звільняються від сплати податку на додану вартість.

Щоб ввести в обіг засоби індивідуального захисту із зазначеного переліку, заявник має подати до Держпраці заяву, в якій зазначає:

  • мету ввезення;
  • інформацію про виробника;
  • назви виробів, код згідно з УКТ ЗЕД;
  • номер партії або серійний номер;
  • обсяг партії;
  • дані щодо призначення та способу дії виробу.

Заяву потрібно подати до територіального органу Держпраці за місцем державної реєстрації заявника — дистанційно на електронну адресу чи іншим способом. Шаблон заяви можна завантажити вище.

Держпраці опрацьовує подані документи та видає заявнику повідомлення про введення в обіг певних засобів індивідуального захисту, щодо яких не виконані вимоги технічних регламентів, але їхнє використання необхідне в інтересах охорони здоров’я.

Розглядають документи і видають повідомлення безплатно.

Джерело: Держпраці

logo